39 středních škol míří do ligy v League of Legends!

Esport liga středních škol už začne co nevidět a do vůbec první sezóny v League of Legends se přihlásilo celkem 39 středních škol z České republiky! Takovou účast by si mohl pochvalovat kdejaký domácí komunitní turnaj a v rámci této ligy se tak můžeme těšit na opravdu tvrdý konkurenční boj.

Ty nejlepší týmy, které jednotlivé školy zastupují, se probojují do play-off, kde se bude hrát o slávu, pohár a suprové ceny. Nejdříve budou muset úspěšně projít sedmi hracími týdny, a poté nejlepší dvanáctka celků postoupí do vyřazovací části. Tam už se nebude hrát jako ve skupinách jen jedna hra, ale většina zápasů proběhne ve formátu BO3, a to včetně vyvrcholení v podobě grandfinále.

Volnočasové aktivity dnes jsou v ohrožení, ale o to více si budeme moc užít boj právě v Esport lize, kterou ani covid nezastaví. Každý týden pro vás navíc chystáme streamy, a to každou středu od 19:00. Prvním hracím den se bude konat 7. října, kdy liga odstartuje soubojem VOS, SPŠ a JŠ Kutná Hora proti Gymnáziu Slovanské náměstí. Hned poté se ale dostanou na stream také školy Gymnázium Na Vítězné pláni a SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice.

Konkurence bude velká a boj o místa v play-off bude dozajista velkolepý. Za mikrofony si proto coby komentátoři sednou na kanále esportligacz ti nejpovolanější, a to dvojice komentátorů, které můžete znát třeba z nejvyšší domácí ligy Hitpoint Masters: Tomáš „Mortsche“ Kangae a Jan „Kangae“ Sekanina. Kdo nakonec napodobí tým šampionů jarních play-off bojů, který vyslala na Vyvolávačův Žleb SPŠ Purkyňova?

1200 800 Esport liga