ELSŠ 4. sezona

Třetí sezona přilákala ještě více škol a studentů, vítěze však nezvolila.

Roman Arakoj Valkovič

Čtvrtá sezona, která probíhala ve školním roce 2018/2019 se nesla v novém duchu. Byla totiž rozdělena na několik částí. Zimní část proběhla v prosinci a lednu a premiéru si v ní odehrála Střední průmyslová škola v České Lípě. K této škole se připojilo i Gymnázium Mimoň, SŠTE Olomoucká v Brně nebo například Gymnázium pod Svatou horou v Příbrami. Každá z těchto i mnoha dalších škol vyslala dva reprezentanty do zimního finále, které se odehrálo v na konci ledna v Praze v obchodním domě Šestka, kde LanCraft vystavěl celou herní arénu. V tomto turnaji si první místo ukořistil Lukáš onekiller Vaněk, když ve finále porazil Jakuba Arq1tana Coufalíka z pražského gymnázia Špitálská.

Břeclavské gymnázium jež se pyšní hojným počtem studentů holdujících esportu bylo jedno z prvních, které se zapojilo do pokračování Hearthstone turnaje středních škol. Za zmínku jistě stojí i Střední odborná škola Jarov, na které triumfoval Vasyl ForeverNoob Karmazyn nad favorizovaným hráčem esportového týmu eEriness – Jakubem Bende Daňsou.

Druhá část byla uzavřena na zatím největší události v rámci historie českých středoškolských HS turnajů – velkým finále, které se konalo na Animefestu v Brně, kterého se každoročně účastní tisíce mladých lidí. Dvanáct nejlepších hráčů se tam utkalo o věcné i finanční ceny. Celý turnaj byl streamován na kanále nejslavnějšího českého Hearthstone streamera Petra CzechCloud Žaluda.

Kromě známých tváří na turnaji zazářili i další, jako například hráč Witty, který prošel celou základní částí (swiss pavoukem) bez ztráty jediného zápasu. Tam však překvapení neskončily. Čím rychleji se blížilo finále, tím bylo jasnější, že není radno brát turnajové nováčky na lehkou váhu. Hynek Hydo Doneberka, který si v roce 2019 odehrál svůj turnajový debut, dokázal uhrát vítězství i proti ostřílenému onekillerovi a zajistil si tak poslední pozvánku do červnového grandfinále.

Čtvrtou sezonu Hearthstone turnaje středních škol ovládl Roman Arakoj Valkovič, který v turnaji reprezentoval nejen svou školu, ale také herní tým riSing eSports. Našlapané grandfinále se odehrálo v samotném sídle eSuby a nekomentoval jej nikdo jiný, než ikona domácí scény, Petr CzechCloud Žalud. Účastníci závěrečného klání mezi sebou svedli nelítostné bitvy a bylo opravdu na co koukat.

Arakoj si díky vítězství ve finálovém klání nad Hydou došel pro celkovou výhru, titul šampiona a mohl se tak radovat ze zbrusu nové DXracer židle. Další sezóna HS turnajů pro středoškoláky skončila a začaly prázdniny, během nichž je nejlepší příležitost potrénovat a zkusit své štěstí zase v další sezoně.

Další školy