ELSŠ 3. sezona

Třetí sezona přilákala více škol a studentů,
vítěze turnaje však nenašla.

V sezoně 2017/2018 došlo k rozšíření o školy z Ústeckého kraje a poprvé se oficiálně mohly zapojit i střední školy a víceletá gymnázia z hlavního města Prahy. Díky tomu vzrostl počet zúčastněných škol na 18.

Jako tradičně otevřela třetí sezonu HTSS Česká lípa. Hned v prvním týdnu se do turnaje zapojily českolipské školy Střední průmyslová škola, Soukromá podnikatelská střední škola i gymnázium. Z vítězství v kvalifikačních kolech na půdách svých škol se tak mohli těšit studenti Jakub NorysCz Novák, Jirka HypnoF Kukelka i František Glant Richter, kteří se tak probojovali do finále.

Ve třetí sezoně se ovšem tým LanCraftu potýkal hned s několika potížemi. Ať už šlo o zablokování hry Hearthstone automatizovaným bezpečnostním systémem vydavatele Blizzard, který registroval velký počet přihlášení z jednoho místa jako podezřelý nebo například náhlý zásah zákeřné chřipky,

který omezil turnajovou účast na SPSŠ Česká lípa na pouhých 6 zdravých studentů. Ti si sice turnaj užili, ale kvůli menšímu pavoukovi si nemohli zahrát tolik zápasů.

Admini si nakonec vždy poradili a třetí sezona tak dosáhla ještě lepších výsledků než minule a díky partnerům jako Yenkee, Blizzard, Blindbox nebo Comgad bylo opravdu o co hrát. Pokud vás zajímá, jak může takový Hearthstone turnaj vypadat, mrkněte na krátký sestřih z turnaje z pražského gymnázia Špitálská.

Z organizačních důvodů bohužel nebylo možné uspořádat finále a zvolit tak nejlepšího hráče třetí sezóny. Hned v nadcházejícím roce to však bylo hráčům vynahrazeno hned několika sezonními finále i grandfinále, na které jsme pozvali ty nejlepší středoškoláky z celé republiky.

Zúčastněné školy