ELSŠ 3. sezona

Třetí sezona přilákala více škol a studentů, vítěze však nenašla.

V sezoně 2017/2018 došlo k rozšíření o školy z Ústeckého kraje a poprvé se oficiálně mohly zapojit i střední školy a víceletá gymnázia z hlavního města Prahy. Díky tomu vzrostl počet zúčastněných škol na 18.

Třetí sezonu tradičně otevřela HTSS Česká lípa. Hned v prvním týdnu se do turnaje zapojily českolipské školy Střední průmyslová škola, Soukromá podnikatelská střední škola i gymnázium. Z vítězství v kvalifikačních kolech na půdách svých škol se těšili studenti Jakub “NorysCz” Novák, Jirka “HypnoF” Kukelka i František “Glant” Richter, kteří se tak probojovali do finále.

Organizaci turnajů ovšem postihly problémy. Šlo o zablokování hry Hearthstone automatizovaným bezpečnostním systémem vydavatele Blizzard, který velký počet přihlášení z jednoho místa vyhodnotil jako podezřelý, nebo například epidemie chřipky.

Ta omezila turnajovou účast na SPSŠ Česká lípa na pouhých 6 zdravých studentů. Ti si sice turnaj užili, ale kvůli menšímu pavoukovi si nemohli zahrát tolik zápasů.

Třetí sezona i tak překonala tu minulou a díky partnerům jako Yenkee, Blizzard, Blindbox nebo Comgad bylo opravdu o co hrát.

Z organizačních důvodů bohužel nebylo možné uspořádat finále a zvolit tak nejlepšího hráče sezony. To bylo hráčům vynahrazeno hned několika sezonními finále i grandfinále v dalším roce, na které byli pozváni ti nejlepší středoškoláci z celé republiky.

Pokud vás zajímá, jak může takový Hearthstone turnaj vypadat, mrkněte na krátký sestřih z turnaje z pražského gymnázia Špitálská.

Zúčastněné školy