ELSŠ 2. sezona

Rozšíření ligy do Liberce přineslo nevídanou soutěživost a nového krále Hearthstonu!
Vítězem 2. sezony se stal Vojtěch Černý ze SPŠ stavební Liberec.

1. místo

Po úspěchu a ohlasech z prvního ročníku Hearthstone turnaje středních škol bylo jisté, že druhá sezona na sebe nenechá dlouho čekat. Se začátkem nového školního roku nastal čas ho zopakovat. Větší a lepší, tentokrát pro školy z celého Libereckého kraje. 

Do turnaje se zapojilo celkem 11 středních škol – sedm z České Lípy, tři z Liberce a jedna ze Semil. Více zúčastněných škol, a hlavně větší zapojení ze strany studentů, poukázalo na úspěch konceptu a pohánělo tak každého člena týmu k uspořádání ještě zajímavějších turnajů.

Na růst popularity měl vliv i fakt, že Hearhstone šel nyní hrát i na tabletech a chytrých telefonech. Téměř nic tak nebránilo, aby se jakýkoli student stal esportovým hráčem HTSS.

Stejně jako v první sezoně se i tentokrát nejdříve odehrály kvalifikační turnaje na půdě každé školy. Kvalitou a počtem účastníků předčily očekávání; například soubojů na Střední průmyslové škole v České lípě nebo na na českolipském gymnáziu se zúčastnilo téměř 80 studentů!

Živě vysílané finále překonalo sledovaností minulý ročník, když se u obrazovek sešlo až 1000 diváků najednou. O komentář se opět postarala dvojice Martin “D0L1K” Doležal a Petr “CzechCloud” Žalud.

Nakonec zvítězil Vojtěch Černý ze SPŠ stavební školy v Liberci a odnesl si novou židli od DX Racer. Ve finále navíc porazil svého spolužáka Jana Šmudlu, který se mohl radovat z telefonu HTC Desire 626. Dá se říci, že právě liberecká škola ovládla celé finále HTSS 2016.

Zúčastněné školy