ELSŠ 2. sezona

Rozšíření ligy do Liberce přineslo nevídanou soutěživost a nového krále Hearthstonu!


Vojtěch Černý

Po úspěchu a ohlasech z prvního ročníku Hearthstone turnaje středních škol bylo jisté, že druhá sezona na sebe nenechá dlouho čekat. Se začátkem nového školního roku nastal čas to zopakovat. Větší a lepší. Aby nasbírané zkušenosti našly své uplatnění a fanoušci byli vyslyšeni, rozšířila druhá sezona svoji působnost na celý Liberecký kraj.

Do turnaje se díky tomu zapojilo celkem 11 středních škol – sedm z České Lípy, tři z Liberce a jedna ze Semil. Více zúčastněných škol, a hlavně větší zapojení ze strany studentů, poukázalo na úspěch konceptu a pohánělo tak každého člena týmu k uspořádání ještě zajímavějších turnajů. Nárůst popularity způsobilo i to, že Hearthstone bylo nyní možné hrát i na tabletech a chytrých telefonech. Téměř nic tak nebránilo, aby se jakýkoli student stal esportovým hráčem HTSS.

Stejně jako v první sezoně se i tentokrát nejdříve odehrály kvalifikační turnaje na půdě každé školy. Kvalitou a počtem účastníků předčily očekávání; například  školních kol na Střední průmyslové škole v České lípě nebo na na českolipském gymnáziu se zúčastnilo téměř 80 studentů!

Po kvalifikačních turnajích se nejlepší hráči utkali ve velkém finále. Živé vysílání sledovaností překonalo minulý ročník, když se u obrazovek sešlo až 1000 diváků najednou. O komentář z turnaje se opět postarala ostřílená dvojice domácích hvězd – Martin D0L1K Doležal a Petr CzechCloud Žalud.

Po zápasech s hráčskými decky, jako byl třeba Midrange Hunter, Aggro Shaman nebo Zoo Warlock, vyhrál Vojtěch Černý ze SPŠ Stavební školy v Liberci. Ve finále navíc porazil svého spolužáka Jana Šmudlu, takže se dá říci, že právě liberecká SPŠ Stavební ovládla celé finále HTSS 2016. Vítěz turnaje vybojoval novou židli od DX Racer, stříbrný medailista se zase mohl radovat z telefonu HTC Desire 626.

Další školy