ELSŠ 1. sezona

Spojení středních škol a zdravého hraní počítačových her začalo již v roce 2015.
Vítězem 1. sezony se stal Martin “Takeno” Bureš ze SŠTE Brno.

1. místo

To, co nyní známe jako Esport ligu středních škol, odstartovalo již v roce 2015 pod názvem Hearthstone liga středních škol (HTSS). Pod rukou Lukáše “Jumpa” Vobeckého z LanCraftu se tak zrodil v Čechách nevídaný koncept esportového soutěžení pro všechny studenty, kteří se nebojí vyzvat své spolužáky na souboj v této logické virtuální karetní hře.

Ti nejlepší středoškoláci se probojovali do historicky prvního finále, které se konalo 7. února 2015 na Soukromé podnikatelské střední škole v České Lípě. Pro velký zájem byly na místě uspořádány ještě dva kvalifikační turnaje jako poslední šance se dostat do finále. Z těchto turnajů vzešli další dva finalisté a byl čas vyrazit do posledního a nejtěžšího souboje o titul mistra v 1. sezoně HTSS.

Vyústění celé sezony přilákalo mnoho diváků, kterým škola umožnila přijít fandit svým oblíbencům. Živé vysílání sledovalo v jednu dobu více než 900 lidí, a tak turnaj vzbudil zájem po celé republice. Při vysílání byla využita multimediální učebna vybavená zeleným plátnem, což spolu s velkoplošnou projekcí a komentářem od největších osobností domácí Hearthstone scény – Martina “D0L1K” Doležala a Petra “CzechCloud Žaluda” – poskytlo divákům skvělý zážitek.

Celkovým šampionem první sezony se nakonec stal domácí zástupce Martin “Takeno” Bureš, jenž získal mimo hodnotné ceny také pzornost předního domácího Hearthstone týmu Iron Team Gaming (dnes Inside Games), který mu nabídl místo ve svých řadách.

Zúčastněné školy