Co je Esport liga
středních škol?

O lize

Jediná esport liga určena speciálně pro střední školy a víceletá gymnázia. Vyraz na virtuální bojiště her Hearthstone či League of Legends a ukaž, co je v tobě!

Cílem ligy je vytvořit platformu pro zdravé a sportovní soupeření v počítačových hrách na českých školách a rozšířit tak jejich nabídku aktivit pro studenty.

Liga nabízí jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži.

Vítězové minulých sezon

1. split 2020
VOŠ A SPŠ ŠUMPERK
0. split 2020
SPŠ BRNO, PURKYŇOVA
5. sezona 2020
GYMNÁZIUM A JŠ BŘECLAV
4. sezona 2018/19
SŠTE BRNO, OLOMOUCKÁ
3.sezona 2017/18
BEZ VÍTĚZE
2. sezona 2016
SPŠ STAVEBNÍ LIBEREC
1. sezona 2015
SŠTE BRNO, OLOMOUCKÁ
vitezove

Časté dotazy

Na jakých školách lze hrát?

ELSŠ LAN v Hearthstone či League of Legends 1v1 se může odehrát na půdě jakékoli střední školy a víceletého gymnázia. ELSŠ v League of Legends 5v5 se momentálně odehrává zcela online.

Jak můžu přihlásit svoji školu?

Stačí kliknout na tlačítko Přihlásit školu a vyplnit formulář. Poradíme vám, jak oslovit vedení vaší školy a pomůžeme vám s dalším zařizováním.

Kdo se může přihlásit?

Svoji školu může do ligy registrovat jakýkoliv učitel/student střední školy či víceletého gymnázia v České a Slovenské republice. Podmínkou registrace je ověření, že se jedná skutečně o zástupce dané školy.

Můžu se zúčastnit, i když jsem pořadatel?

Můžete! Ale je dobré vzít si na pomoc někoho dalšího pro organizaci.

Musím něco platit?

Ne, účast v Esport lize středních škol vás nestojí ani korunu!

Jak probíhá komunikace?

Pro zodpovězení všech dotazů, vyřešení problémů a organizování turnajů nám můžete napsat na email info@esportliga.cz nebo se připojit na náš Discord.

O co se hraje?

O titul Mistra středních škol, o pohár Esport ligy, o mnoho věcných cen jako jsou periferie od Logitechu nebo hardware od Samsungu!

Plánujete pořádat ligy i v dalších hrách?

Pro školní rok 2020/2021 plánujeme soutěžit pouze v Hearthstone a League of Legends. Při velkém zájmu rádi rozšíříme naši nabídku. Ne všechny hry jsou však vhodné (jako například střílečky).
faq

Přihlášené školy

Do Esport ligy středních škol se v nové sezoně 2020/2021 zapojilo již přes 40 škol. Přihlas tu svou zde!

skoly