Co je Esport liga
středních škol?

Formát ligy, často kladené otázky, pravidla a přihlášené školy.

O lize

Jediná esport liga určena speciálně pro střední školy a víceletá gymnázia. Vyrazte na virtuální bojiště a utkejte se o titul mistra středoškolské esport ligy ve hře Hearthstone.

Cílem ligy je vytvořit platformu pro zdravé a sportovní soupeření v počítačových hrách na českých školách a rozšířit tak jejich nabídku aktivit pro studenty.

Liga nabízí jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži.

Formát ligy

Probíhající sezona Esport ligy středních škol je rozdělena
na tři části a trvá od září 2019 do května 2020.

1. září 2019 – 31. března 2020

Školní kolo

Odehrává se na půdě každé zúčastněné školy a to i bez přítomnosti pořadatelů – stačí se přihlásit a postupovat dle pravidel. Minimální počet studentů pro uskutečnění školního kola jsou 4 a hraje se o věcné ceny. Do krajského kola postupuje pouze vítěz z každé školy.

1. dubna – 19. dubna 2020

Krajské kolo

Vítězové školních kol cestují na vybranou školu v regionu, kde soupeří o nejlepšího hráče v celém kraji. Krajské kolo se odehrává pouze v případě, že počet zúčastněných škol v kraji je 8 a více. I zde se hraje o věcné ceny. Do finále postupuje vítěz každého krajského kola.

8. května – 10. května 2020

Grand finále

Vyvrcholení všech turnajů v průběhu sezóny proběhne v Brně v rámci Animefestu. Na studenty čeká publikum, komentovaný stream a věcné ceny pro všechny. Vítěz Esport ligy středních škol a zároveň nejlepší student ve hře Hearthstone může být ale pouze jeden!

Přihlášené školy

Do Esport ligy středních škol je zatím přihlášeno 31 škol.
Chceš se také zapojit? Přihlas svou školu zde!